Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

 
 
slide1.gifslide10.gifslide11.gifslide12.gifslide13.gifslide2.gifslide3.gifslide4.gifslide5.gifslide6.gifslide7.gifslide8.gifslide9.gif
 

foto.jpgMiło mi powitać Państwa w internetowej wersji mojej pracowni architektonicznej. Po wielu latach zbierania doświadczeń, pracy w różnych biurach oraz na budowie stworzyłem zespół projektowy, którego działania i wrażliwość jest tak ukierunkowana, aby każdym nowym projektem stwarzać szczególne miejsca, przestrzenie, mikroklimaty. Ich użytkownik czuje, że projektant myślał właśnie o nim i uwzględnił jego potrzeby. Miejsca te pomyślane są również tak, by wzbogacać otaczającą nas wszystkich przestrzeń.

Na swoim koncie pracownia ma zarówno projekty apartamentów, budynków wielorodzinnych, hoteli, osiedli, budynków handlowo-usługowych, przychodni lekarskich czy indywidualnych projektów domów domów  oraz wnętrz. 

Nowy projekt to nowe wyzwanie, dyskusje, ścieranie się różnych opinii i oczekiwań. Słuchamy i rozmawiamy z Inwestorem przez cały czas opracowywania projektu. Doradzamy również na etapie realizacji – w trakcie budowy pełniąc nadzór autorski, pomagając w podejmowaniu kolejnych ważnych decyzji. Zachęcam do kontaktu, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące zawartości projektu czy wyceny.

W pracowni powstało wiele projektów w różnych stadiach (budowlanych, koncepcyjnych, konkursowych), a każdy zakończony realizacją stanowi ukoronowanie wysiłków całego zespołu. Niektóre z projektów trafiają do szuflady, czekając na lepsze czasy, większość kotłuje się w naszych głowach.

Tym samym, aby uwolnić te projekty, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego, zapraszam Państwa do współpracy.

 architekt IARP Rafał Kuliński

 

PROJEKTY

Dom modelowy wielorodzinny dla programu MIESZKANIE +

 

pow. całkowita: 9 200 m2

pow. użytkowa: 6 500 m2

pow. użytkowa mieszkań /PUM/: 6 047,43 m2

faza: Konkurs - Projekt Koncepcyjny

Prezentowany projekt został przygotowany w ramach I etapu Konkursu architektonicznego na projekt „Domu Wielorodzinnego Modelowego dla programu Mieszkanie +”. Główną ideą przyświecającą zespołowi podczas procesu projektowego było stworzenie możliwości budowy mieszkań dostępnych cenowo, których tak mało jest w aktualnych ofertach deweloperów budujących w Polsce. Zespół projektowy zgodnie uznał, że aby spełnić warunki stawiane przez organizatora konkursu należy zaprojektować budynki proste i eleganckie w formie o powtarzalnym układzie funkcjonalnym poszczególnych kondygnacji mieszkalnych wykorzystując kompleksowe rozwiązanie budowy budynków w systemie szalunku traconego IZODOM. Budynki mimo swojej prostoty i użytych minimalnych środków estetycznych na elewacjach mają stwarzać możliwości i aktywować potencjał drzemiący w mieszkańcach. Prosty i czytelny układ komunikacyjny wokół budynków oraz w ich wnętrzach z dużymi możliwościami swobodnego kształtowania przestrzeni poszczególnych mieszkań daje duże możliwości aranżacyjne dzięki zastosowaniu lekkich prefabrykowanych ścian gipsowych, które można demontować bez ingerowania w strukturę statyczną budynku. Układ mieszkań na parterach budynków daje również możliwość zmiany przeznaczenia pierwszej kondygnacji budynków na funkcje usługową lub handlową, która jest tak niezbędna dla społeczności mniejszego czy większego osiedla mieszkaniowego. Zaprojektowane budynki składają się z sekcji (modułów) które mogą funkcjonować niezależnie jak i tworzyć większe bardziej złożone obiekty. W jednej sekcji obsługiwanej przez 1 klatkę schodową z windą osobową dostosowaną do przewożenia osób niepełnosprawnych na wózkach zaprojektowano 23 mieszkania. Wszystkie kondygnacje budynków są dostępne dla osób niepełnosprawnych i starszych. W zależności od potrzeb sekcje mogą być budowane bezpośrednio na płycie fundamentowej bądź na garażu podziemnym. Układ trzech zaprojektowanych budynków (2 budynki składające się z pojedynczych sekcji i 1 budynek składający się z trzech sekcji) tworzy jedną spójna całość z przenikającym cały układ zagospodarowaniem terenu wokół budynków. W sumie w trzech budynkach o czterech kondygnacjach nadziemnych zaprojektowano 105 lokali mieszkalnych.


 

Apartamentowiec przy Wiśle, Kraków.

 

pow. całkowita: 4 900 m2

pow. użytkowa /PUM/: 2 800 m2

pow. usług: 1 000 m2

faza: Projekt Koncepcyjny

Projekt Koncepcyjny budynku apartamentowego z częścią handlowo - usługową przy bulwarach wiślanych niemalże naprzeciwko wzgórza wawelskiego wykonany dla krakowskiego prężnie działającego dewelopera. Lokalizacja w strefie ochrony konserwatorskiej oraz nakaz zachowania minimum elewacji frontowych dwóch kamienic zlokalizowanych w obrębie inwestycji była pretekstem do dalszych decyzji projektowych. Ściany frontowe kamienic zostały zachowane, ściana nowo projektowanego budynku została odsunięta w głąb działki dzięki czemu budynek zyskał głębsze przedpole tak potrzebne dla części handlowo - usługowej. od strony rzeki zaprojektowano budynek tarasowo schodzący do bulwarów z dużą ilością zieleni na tarasach, loggiach i dachu. Kompleks ma bezpośrednie połączenie z bulwarami wiślanymi.


 

Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej.

 

pow. całkowita: 23 900 m2

pow. użytkowa mieszkań /PUM/: 17 660 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | projekt Budowlany

 

Zadanie polegało na zaprojektowaniu zespołu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Zaprojektowano 5 typów bliźniaków. Ich rozmieszczenie i powtórzenia zostały przedstawione na projekcie zagospodarowania terenu.

Dzięki zaangażowaniu zespołu projektowego powstał projekt osiedla o ciekawej architekturze. Układ budynków i wzajemne relacje wszystkich elementów osiedla harmonijnie ze sobą współgrają tworząc przyjazną przestrzeń do życia dla przyszłych mieszkańców.


 

Zespół budynków wielorodzinnych "Nova Pękowicka", Kraków.

 

pow. całkowita: 7 750 m2

pow. użytkowa: 6 380 m2

pow. użytkowa mieszkań /PUM/: 4 270,22 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | Projekt Budowlany | decyzja PnB | BUDOWA

Na podstawie decyzji ustalającej sposób zagospodarowania terenu i warunki zabudowy zaprojektowano zespół trzech budynków wielorodzinnych (AB, C, D), niskich o czterech kondygnacjach nadziemnych. Budynki AB i C posiadają jednokondygnacyjne garaże podziemne. Wewnętrzny układ komunikacyjny stanowi ciąg pieszo-jezdny, chodniki stanowiące dojścia do poszczególnych budynków wraz z naziemnymi miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i osób niepełnosprawnych. Dla zespołu budynków zaprojektowany został plac zabaw.

 


 

Zmiana sposobu użytkowania 2 budynków Uniwersytetu Łódzkiego na bud. wielorodzinne, ul. Rewolucji 1905r., Łódź.


pow. całkowita: 3 710 m2

pow. użytkowa: 2 850 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | decyzja WZiZT | Projekt Budowlany | decyzja PnB | ZREALIZOWANY

Przedmiotem projektu była zmiana sposobu użytkowania dwóch istniejących budynków oświaty na budynki mieszkalne wielorodzinne z lokalami usługowymi na parterze, wraz z instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem terenu i miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.

Inwestycja obejmowała również przebudowę budynków w zakresie wynikającym ze zmiany sposobu użytkowania. Były to: przebudowa ścian wewnętrznych, częściowa przebudowa otworów w ścianach zewnętrznych, wyburzenie i budowa klatki schodowej w budynku E.


 

Zespół budynków wielorodzinnych, ul. Mostowa, Przeworsk.


pow. całkowita: 2 500 m2

pow. użytkowa: 1 680 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | decyzja WZiZT | Projekt Budowlany | decyzja PnB | ZREALIZOWANY

3 budynki wielorodzinne czterolokalowe, każdy segment to 3 kondygnacje mieszkalne /parter, piętro i poddasze użytkowe/. W jednym segmencie znajdują się cztery mieszkania wokół wspólnej klatki schodowej.


 

Hotel „Strażnica”, Modernizacja i rozbudowa zabytkowych budynków ZNTK, ul. Słowackiego, Radom.

 

pow. całkowita: 4 500 m2

pow. użytkowa: 3 200 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | decyzja WZiZT | Projekt Budowlany

 

Projekt rozbudowy, remontu i zmiany sposobu użytkowania dwóch zabytkowych budynków w Radomiu. Inwestycja ma na celu rewitalizację zdegradowanego poprzemysłowego terenu znajdującego się w centrum miasta, jego aktywizację jako przestrzeni miejskiej.

W budynku Straży Przemysłowej zaprojektowano restauracje na ok. 100 osób. Budynek Dyrekcji ZNTK został zaadaptowany na hotel o podwyższonym standardzie z kilkunastoma pokojami i salą konferencyjną dla ok. 60 osób. Zaplecze techniczne zlokalizowano w podziemiach budynku.

Uzupełnieniem istniejącej zabudowy jest pawilon edukacyjny dla dzieci i młodzieży z czterema salami, każda dla ok. 20 osób. Całość scala łącznik pełniący funkcję dodatkowej sali restauracyjnej. Kolejnym etapem projektu jest biurowiec oraz 2 kondygnacyjny parking dla ok. 40 samochodów osobowych. Projekt zakłada nasadzenia i wycinki drzew rosnących na działce. Projektowana zieleń to trawniki i niska roślinność ozdobna oraz ochronna w zachodniej granicy działki jako izolacja akustyczna między terenem inwestycji a projektowanym węzłem drogowym.

Zastosowane w projekcie materiały wykończeniowe /drewno, blacha tytanowo-cynkowa, stal i szkło/ idealnie komponują się z białymi elewacjami budynków zabytkowych.

 


 

Changing The Face - nowe oblicze warszawskiej Rotundy.


pow. całkowita: ………… m2

pow. użytkowa: ………… m2

faza: Konkurs - Projekt Koncepcyjny

 

Nowa Zielona Rotunda jest miejscem spotkań dla mieszkańców oraz przyjezdnych. Zielonym, zadbanym i ciekawym. Wizytówką miasta. Wyremontowane wnętrza przyciągają użytkowników funkcjonalnością oraz przejrzystością. Ukształtowanie terenu oraz połączenie różnych funkcji stworzyły różnorodną przestrzeń, która może być przez użytkowników wykorzystana na wiele innowacyjnych sposobów, dzięki czemu nie ma wątpliwości, że miejsce to zawsze będzie żywe.

Z tym konkursem wiąże się tez smutna historia. Mianowicie z przyczyn technicznych pliki na konkurs nie dotarły do organizatora, a raczej dotarły zniszczone. W związku z tym nasza praca nie była oceniana przez jury konkursowe.


 

Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury, Szmany.

 

pow. całkowita: 16 980 m2

pow. użytkowa: 11 080 m2

faza: Konkurs - Projekt Koncepcyjny

Projektowany budynek regionalnego portu lotniczego w Szymanach został zaprojektowany jako forma 5 przenikających się „żagli”, z których dwa wewnętrzne to szkieletowa konstrukcja z drewna klejonego, wypełniona zestawami szklanymi. „Żagiel” w centralnej części jest większy od pozostałych, zwraca tym samym uwagę na zlokalizowane centralnie wejście do głównego hallu od strony parkingów i podjazdu bezpośrednio przed budynkiem. Centralna część zawiera również strefę komercyjną oraz antresolę dla podróżnych z tarasem widokowym, zlokalizowanym od strony pasa startowego, z którego to podróżujący mogą obserwować lądujące, kołujące i startujące statki powietrzne. Kształt budynku nawiązuje do żagli tak charakterystyczna dla krainy wielkich jezior mazurskich. Biała bryła jest bardzo wyrazista i łatwo rozpoznawalna z pokładu kołującego nad lotniskiem samolotu, jak i z poziomu nadjeżdżających samochodów,  autobusów i pociągu lokalnej linii kolejowej. Zastosowana szkieletowa konstrukcja drewniana przypomina swoją formą odwrócony do góry dnem szkielet budowanej łodzi.


 

„ŻAR” – zmiana sposobu użytkowania huty szkła na bud. handlowo-usługowy, ul. Szklana, Radom.


pow. całkowita: 5 880 m2

pow. użytkowa: 5 380 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | decyzja WZiZT | Projekt Budowlany

 

Projekt obejmuje swoim zakresem zmianę sposobu użytkowania istniejącego budynku huty szkła wraz z jego rozbudową. Forma i charakter części istniejącej zostanie zachowana. W części istniejącej projekt zakłada wymianę ślusarki okiennej, lokalnie zamurowanie otworów pozostałych po bramach przejazdowych oraz wykonanie nowych otworów na potrzeby wykonania projektowanych wejść do budynku. Przemysłowy wyraz istniejącej części, jego kolorystyka elewacji, geometria dachu pozostaną bez zmian. Ujednolicona zostanie kolorystyka ślusarki okiennej i drzwiowej. Projekt przewiduje wymianę konstrukcji dachu ze względu na jej zły stan techniczny. Usunięte zostaną również wszelkie elementy nieużywanych instalacji czy osłon technologicznych które nie będą potrzebne nowej funkcji budynku, jaka jest funkcja usługowa. Projektowana cześć budynku (rozbudowa) jest prosta i surowa w swojej formie. To ceglany prostopadłościan koloru grafitowego nawiązujący wysokością do wysokości elewacji budynku istniejącego. Kontynuacją charakteru istniejącej zabudowy jest również zastosowanie tego samego materiału jako wykończenia elewacji. Liczbę kolorów i faktur projektowanego obiektu ograniczono do minimum. Użyte materiały to przede wszystkim: cegła klinkierowa, aluminium, stal malowana proszkowo w jednolitej grafitowej kolorystyce oraz szkło refleksyjne ścian osłonowych w części dobudowywanej.

Dobudowywana część budynku to forma prosta i jednocześnie mocna. Takie połączenie pozwoliło na podkreślenie industrialnego charakteru przemysłowej części budynku istniejącego w którym do niedawna działał piec, gdzie w tradycyjny sposób powstawały wyroby przemysłu szklanego.

Oprócz spełnienia wymagań stawianych przez inwestora i narzucanych przepisami prawa budowlanego projekt stanowi również próbę rewitalizacji niewielkiego fragmentu miasta i włączenia terenu do niedawna przemysłowego i nieprzyjaznego do tkanki miejskiej z której będą korzystać jego mieszkańcy nie tylko związani z przemysłem ale korzystający z usług oferowanych przez przyszłych najemców obiektu.

 


 

Hotel przy Parku Chopina, ul. Zielona, Poznań.

 

pow. całkowita: 4 450 m2

pow. użytkowa: 3 720 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | decyzja WZiZT

 

 

Zlecenie polegało na opracowaniu trzech wariantów koncepcji układu funkcjonalnego dla budynku: mieszkalnego, hotelowego i biurowego. Ostatecznie uzyskano 3 decyzje o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Przedstawiona koncepcja budynku została opracowana dla funkcji mieszkalnej / hotelowej.


 

Nowa siedziba Policji

 

pow. całkowita: 4 500 m2

pow. użytkowa: 3 600 m2

faza: Konkurs - Projekt Koncepcyjny

 

Założeniem projektu było stworzenie budynku oraz przestrzeni, które będą odbierane jako siedziba ważnej i solidnej instytucji, stojącej na straży porządku publicznego, a jednocześnie otwartej na potrzeby obywateli i chętnie udzielającej im pomocy. Z tej idei narodził się pomysł na dwie przenikające się bryły: strefę zamkniętą, wykończoną surowym betonem oraz strefę ogólnodostępną i strefę o ograniczonym dostępie - przekrytą transparentną elewacją.

 


Rewitalizacjia obszaru podzamcza, Lublin.

 

pow. całkowita: .......... m2

pow. użytkowa: .......... m2

faza: Konkurs - Projekt Koncepcyjny

Niewątpliwie istotną funkcją Podzamcza jest funkcja spacerowa czemu sprzyja ukształtowanie terenu i obecność zabytków. Rozwojowi tej funkcji służyć będzie wprowadzenie zielonej osi z odkrytym kanałem rzeki Czechówki oraz wprowadzenie dwóch kładek biegnących z wzgórza Zamkowego w stronę wzgórza Czwartek. Jedna dochodzi bezpośrednio do niego obsługując po drodze nowe kwartały śródmiejskie a druga wyprowadza pieszych i rowerzystów na ul. Nadstawną.


 

Dom jednorodzinny z garażem dwustanowiskowym.

 

pow. całkowita: 216 m2

pow. użytkowa: 180 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | Projekt katalogowy

Jeden z dziesięciu projektów opracowanych na potrzeby publikacji w katalogu przygotowanym przez firmę Izodom Polska produkującej systemowe elementy do budowy w technologii szalunku traconego.


 

Hotel Best Western, ul. Zamoyskiego, Zakopane.

 

pow. całkowita: 8 280 m2

pow. użytkowa: 6 730 m2

faza: Projekt Koncepcyjny | Projekt Budowlany | Projekt Wykonawczy

Projektowany obiekt to budynek mieszkalny hotelowy z 101 pokojami na 4 powtarzalnych kondygnacjach mieszkalnych.. Na parterze budynku zaprojektowano foyer dla gości z zapleczem sanitarnym i porządkowym oraz lokale usługowo-handlowe przeznaczone do wynajęcia i aranżacji przez przyszłych najemców. Łącznie budynek stanowi 5 kondygnacji nadziemnych oraz 2 kondygnacje podziemne służące jako parking dla samochodów osobowych gości. Na kondygnacjach podziemnych zlokalizowano również pomieszczenia techniczne, porządkowe, serwisowe służące obsłudze technicznej i bieżącemu utrzymaniu obiektu (pom. wymiennikowni, pom. wodomierza, wbudowana stacja trafo, narciarnia, pom. rozdzielni głównej budynku, narciarnia).

 

KLIENCI